Päivämäärä: 8.9.2014
Betoni on talonrakentamisessa yleisin kantavien rakenteiden rakennusmateriaali. Myös julkisivuja on tehty paljon betonirakenteisina. Betoni on tärkein materiaali monissa infrarakenteissa, kuten silta- ja satamarakenteissa, erilaisissa teollisuuden altaissa ja siiloissa jne.
Weber tarjoaa lukuisia erilaisia ratkaisuja betonirakenteisiin - niin uudisrakentamiseen kuin myös korjausrakentamiseen. Weberin laaja valikoima weber.vetonit juotos- ja saumalaasteja on tarkoitettu lujuus- ja rasitusluokiteltuihin kohteisiin: pääsääntöisesti uudisrakentamiseen mutta myös korjausrakentamiseen. weber.vetonit REP korjauslaastit on keitetty erityisesti betonirakenteiden korjaukseen. Pinnoituksissa käytettävät weber.tec pinnoitteet ovat kotimaista laastiosaamista täydentäviä tuotteita. Näiden lisäksi Weber tarjoaa useita erikoisratkaisuja, kuten täydellisen ratkaisun kellarinkorjauksiin suola- ja kosteusrasittuneissa kohteissa sekä kattavan ratkaisuvalikoiman sisäilmakorjauksiin.
Weberin oma kotimainen tuotekehitys ja kansainvälisen konsernimme tieto-taito takaa ratkaisujen jatkuvan kehittymisen ja ajanmukaisuuden. Kaiki Weberin tekniset laastit ovat kehitetyt ja testatut Suomen vaativiin olosuhteisiin.
Uudisrakennus | Helsinki | 295 milj. €
Vuonna 2018 käynnistynyt ja kesäkuun lopussa 2022 valmistunut Siltasairaala o...
Tuote: Kahi-tiilet ja harkot
Uudisrakennus | Vantaa | Yli 10 milj.EUR
Uudisrakennuskohde rakennustyyppiluokassa toimistotalot, paikkakunnalla Vanta...
Tuote: Lattiat
Uudisrakennus | Vantaa | Yli 10 milj EUR
Uudisrakennuskohde rakennustyyppiluokassa toimistotalot, paikkakunnalla Vanta...
Tuote: Rapatut julkisivut
Uudisrakennus | Espoo | Ei tiedossa
Uudisrakennuskohde rakennustyyppiluokassa kerrostalot, paikkakunnalla Espoo. ...
Tuote: Rapatut julkisivut